USD/INR staje się ujemny w obliczu amerykańskiego PMI
Dziwnym zbiegiem okoliczności rupia indyjska (INR) wykazuje siłę w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Dzieje się to w czasie, gdy rentowności amerykańskich obligacji spadają wraz z cenami ropy naftowej.
Ponadto rządząca partia Indii wygrała również ostatnie wybory stanowe, co również działa na korzyść rupii indyjskiej (INR). Według ekspertów wyniki wyborów doprowadzą do napływu akcji do amerykańskiej gospodarki. Jest to więc kolejny czynnik, który zapobiega dewaluacji INR w krótkim okresie.
Oczekuje się, że indyjska stopa procentowa pozostanie bez zmian
Oczekuje się również, że RBI (Reserve Bank of India) nie zmieni stopy procentowej na następnym posiedzeniu. Oznacza to, że stopa procentowa w Indiach pozostanie na stabilnym poziomie blisko 6,50%, z szansą na kolejne podwyżki na następnych posiedzeniach.
Zgodnie z prognozami, RPP wstrzyma się z podwyżkami stóp procentowych, ponieważ władze są zaniepokojone sytuacją inflacyjną w kraju.
Kolejną ważną publikacją przed decyzją RBI w sprawie stóp procentowych jest amerykański ISM PMI (usługi). Prognoza sugeruje, że wskaźnik PMI dla usług w USA wzrośnie do 52,0 z wcześniejszego odczytu 51,8.
Najważniejsze jest to, że INR porusza się w górę w kontekście technicznym i gospodarczym. Od września 2023 r. zakres notowań USD/INR wynosił od 82,80 do 83,40. Wielu ekspertów uważa, że USD/INR utrzyma zwyżkowy ton tak długo, jak długo będzie unosić się powyżej 100 EMA.
Wskaźnik RSI również wspiera zwyżkową dynamikę USD/INR, ponieważ jest już powyżej poziomu 50, co oznacza, że przed nami więcej wzrostów.
Jeśli USD/INR zdoła przekroczyć poziom oporu 83,40, wówczas przesunie się w kierunku poziomu 84,00. Wręcz przeciwnie, wsparcie na poziomie 83,00 będzie uważnie obserwowane przez niedźwiedzie USD/INR, a następnie poziomy 82,80 i 82,50.