GBP/USD zmierzy się z poziomem 1,2200 po publikacji brytyjskiego PKB
W końcu mamy wyniki PKB za III kwartał z Wielkiej Brytanii, które wykazały wzrost o 0,6% w ujęciu rocznym. Pomimo pozytywnych wiadomości, para GBP/USD kontynuowała swój niedźwiedzi impet i straciła w piątek uchwyt na poziomie 1,22.
Wygląda na to, że inwestorzy przyglądają się teraz nadchodzącym danym z Wielkiej Brytanii po tym, jak PKB nie wywołał żadnej reakcji. Jednocześnie dolar cieszy się również większym popytem ze strony graczy walutowych, ponieważ szanse na kolejne podwyżki stóp znacznie wzrosły.
Poziom 1,22 jest naprawdę ważny, ponieważ zbiega się z 23,6% zniesieniem Fib, a także 100 SMA na wykresie H4. Ponadto 200 SMA jest również obecna na 1,22, co dodatkowo podkreśla znaczenie tego poziomu.
GBP/USD w drodze do poziomów wsparcia 1.22 i 1.2150
Tak więc, jeśli kupujący GBP/USD stracą uchwyt 1.22, potwierdzi to konwersję tego poziomu ze wsparcia na opór. Następne są poziomy wsparcia 1.2150, 1.2140, a następnie 1.21, które prawdopodobnie będą celem niedźwiedzi.
Na górze mamy 50 SMA działającą jako dynamiczny opór zlokalizowany na 1,2250. Następnie mamy 1,2275, a następnie 1,2300, który jest również okrągłą strefą oporu.
Ogólny obraz jest taki, że byki GBP/USD mają trudności z przeprowadzeniem imponującego rajdu podczas piątkowej sesji. Dlatego dominującym tematem na GBP/USD jest handel boczny z większą szansą na zamknięcie dnia na czerwono.
Patrząc wstecz na PKB Wielkiej Brytanii za III kwartał, tempo ekspansji wyniosło 0,6% w ujęciu rocznym. Z perspektywy rynku oczekiwano jedynie wzrostu o 0,5%, co oznacza, że faktyczny odczyt był zwyżkowy.
Gdzie indziej, produkcja przemysłowa za wrzesień nie wykazała żadnej poprawy. Z drugiej strony, wzrost o 0,1% odnotowano w produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. Ponadto całkowite inwestycje biznesowe z Wielkiej Brytanii również wykazały spadek w trzecim kwartale.
Krótko mówiąc, dane z Wielkiej Brytanii są w najlepszym razie mieszane, co jest powodem, dla którego GBP / USD nie zdołał wydrukować żadnych dużych ruchów na krótko- i długoterminowych wykresach.